Çökelticiler

Havuzdaki mikroorganizmaları ve yol açtığı partiküllerin temizlenememesi büyük bir sorundur. Özellikle 20 ile 40 arasında seyreden mikronun altındaki mikronun filtrelerce tutulamaması havuz suyundaki berraklığı bozarak bulanık su sorununa neden olmaktadır.

Boyutça çok küçük olan partiküllerin havuzdan atılması için kullanılan çökelticiler ile küçük olan parçacıkların toplanması havuzun dibine çökmesiyle kolaylaşmaktadır. Kısaca küçük maddeler havuz dibine düşer ve filtrenin toparlayabileceği boyuta gelebilir.

Çökelticiler ile havuz suyunun arınması son derece kolaydır. Kullanımları ile küçük olan partiküllerin birbirine yapışarak büyük bir kitle haline gelmesine ve kolaylıkla filtreye takılmasına imkan tanır.

Sıralama:

Sıvı Çökeltici 10 Lt.
%35İndirim
95.12TL
146.80TL
Havuz Çökeltici 20 Lt.
%35İndirim
190.25TL
293.59TL
 

Çökelticiler, küçük olan maddelerin birbirine yapışmasına yardımcı olur. Kimyasal ağırlığı olan maddeler sonunda havuzun dibine düşer. Havuz tozlu ve çamurlu bir görünüme kavuşursa ekstra bir temizlik gerekebilir.

 

Bu noktada önerilebilecek olan Sıvı Çökeltici 10 Lt. ve Sıvı Çökeltici 20 Lt yüksek konsantrasyona sahip ürünleri ile uzun süreli etkili çözünme sağlanabilir. Kirliliğin, yüzen partiküllerin havuzun dibine çökmesine, suyun temiz ve berrak olmasına yardımcı olur. Suda bulunan kollaidal kirin toplanarak filtreye dahil olmasına imkan tanır. Belirtilen çökelticiler inorganiktir ve polimer yapısına sahiptir.

Çok küçük olan parçaların birleşmesiyle tutulmasına olanak sağlayan ürünler dezenfekte edilen havuz suyunu ortaya çıkarmaktadır. Sudaki tüm bulanıklığı ortadan kaldıran ürünlerin yosun öldürücü etkileri de mevcuttur. Bunun dışında sert suya sahip olan havuzlarda iyonları bağlayıcı özelliğe sahiptir ve kireçlerin oluşmasına izin vermez. Suyun temiz, kokusuz ve berrak olmasına imkan sağlar.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.