Havuz Filtre Temizleyici

Yaz aylarında insanların rahatlaması ve ferahlaması için önemli bir yere sahip olan havuzlar temizliğine dikkat edilmezse hastalık yuvası haline gelebilmektedir. Sıcaklarda havuzların temizliğini, suyun niteliğini, sürekli hijyenini sağlayabilmede ilk ve en önemli faktör filtrelerin temizliğidir. Filtrelerin temizliği de, içindeki kumun temiz, seviyesinin ve evsafının tam olması kullanılan havuz filtre temizleyici ile sağlanmalıdır.

Her yıl sezon başında havuzlar, havuz filtre temizleyicisi kullanılarak hijyeni sağlandıktan sonra kullanıma açılmalı, havuz suyunun yapısına göre sezonda rutin olarak filtrelerin kontrolleri muhakkak yapılmalı, eksik kumlar tamamlanmalı ve filtre temizlik işlemleri tekrarlanmalıdır. Her yıl bu şekilde temizliği sağlanan filtrelerin içindeki kumlar beş veya altı yılda bir değiştirilerek kullanılmalıdır.

Sıralama:

Havuz Filtre Temizleyicisi 1 Kg
%35İndirim
85.11TL
131.34TL
Havuz Kum Filtresi Temizleyicisi 5 Kg
%35İndirim
300.39TL
463.57TL
 

 

Havuz filtre temizleyicisi ile temizlik; su miktarının %10’u kadar filtre temizleyicisi geri kalan kısımda su ile doldurularak yaklaşık 10-12 saat kadar beklendikten sonra filtre ters yıkama yapılarak yıkanarak, filtre yüzeyinin temizliği için de %10-20 civarında çözelti uygulanarak yapılır. Filtre temizleyicisinin güvenli kullanılması ve depolanması için;

 

  • İyi havalandırılmış kuru yerlerde kapalı olarak saklanmalı
  • Kullanacak olan kişilerin korunmak amaçlı elbise, gözlük, eldiven kullanmalı
  • Filtre temizleyicisi, başka herhangi bir madde ile karıştırılmamalı
  • Çocuklardan uzak tutulmalı
  • Yutma durumunda, cilde ve göze temas halinde bol su ile yıkanmalı, herhangi beklenmeyen bir etki görüldüğünde kutunun ambalajı ile acilen doktora başvurulmalı.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.