Kış Bakım İlacı (Havuz için)

Yaz sezonunda yoğun olarak kullanılan havuzların, sezonunda daha az emek ve masrafla tekrar hizmet verebilmesi için kış mevsiminde kış bakım ilacı ile bakımının yapılması gerekmektedir.

Havuzun zorlu kış şartlarına hazırlanması, içindeki suyun donmaması, yosun tutmaması, kir ve pas oluşmaması için doğru fiziksel işlem ve kimyasal maddeler kullanılarak bakımının yapılması şarttır. Yapılacak bu bakım işlemiyle, her zaman kullanılan havuz kimyasalları kullanılmayıp sadece kış bakım ilacı kullanılacağından kış sezonu boyunca filtrasyon sistemi daha az çalışacak bu da ciddi tasarruf sağlayacaktır.

Sıralama:

Havuz Kış Bakım Kimyasalı 10 Lt.
%35İndirim
325.42TL
502.20TL
Kış Bakım Kimyasalı 20 Lt.
%35İndirim
550.72TL
849.87TL
 

 

Kış bakımı için, havuzun dibindeki birikintiler uygun bir madde ile temizlenir, havuzun suyu boşaltma deliklerinin 10 cm altında olacak şekilde azaltılır, havuzda kalan suyun PH değerinin 7,2 ile 7,6 arasında olmasına dikkat edilerek ayda bir kez 100 m3 suya 1 litre olacak şekilde kış bakım ilacı ve 1 kilo klor atılıp pompalar 24 saat çalıştırılır, şayet kış mevsimi normalin üstünde sıcak geçerse kış bakım ilacı iki periyot şeklinde uygulanır.

Ayda bir havuzun dibi ters yıkama yapılarak biriken tortu ve pisliklerden arındırılmalıdır. Bu işlemleri yaptıktan sonra havuzu, bir branda veya havuz örtüsü ile örterek kış ve çevrenin olumsuz etkilerinden koruyabilirsiniz.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.