Sauna Isı İzolasyonu

Sauna ısı izolasyonu; saunanın etkili bir ısı yalıtımına sahip olabilmesi için önemle üzerinde durulması gereken bir konudur.  Bir saunada etkili ısı izolasyonuna sahip olabilmek için öncelikle konstrüksiyon aşamasında sauna kapısı, sauna duvarları ve sauna tavanının en az 5 cm kalınlığındaki alüminyum folyolu cam yünü ile kaplanarak izole edilmesi gerekmektedir. 

Alüminyum folyolu ısı cam yününün yanı sıra saunada ısı izolasyonu için; ısı yalıtım straforu kullanmak da tercih edilebilir.  Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise; sauna kapısının cam olması durumudur. Sauna kapısının cam olması veya saunanın içerisinde cam kapı veya cam duvarların bulunması durumunda,  imalatların mutlaka tamperli –sekurit cam kullanılarak yapılması da ısı yalıtımını kolaylaştıracaktır.

Sıralama:

Isı Yalıtımı Straforu
%20İndirim
140.00TL
175.00TL
Folyolu Isıcam Yünü
%20İndirim
70.00TL
87.50TL
 

 

Sauna ısı izolasyonunda kullanılan alüminyum folyolu ısı cam yünü genellikle sauna çatı ve bina tepelerinde kullanılmaktadır. 

 

Isı cam yünü çok hafif olduğundan sauna ısı izolasyonunda kullanımının çok kolay olmasının yanı sıra, hammaddesinin kum olması sebebiyle de olası yangınları önleyici özelliği de mevcuttur.  Isı cam yünü asitlere dayanıklı olup; sauna ısı izolasyonunda tercih edilmesi halinde sizlere yaklaşık %50 oranında bir tasarruf sağlayacaktır.

 

Sauna ısı izolasyonuna yardımcı olan diğer bir madde ısı yalıtım straforu da tıpkı ısı cam yününün de tıpkı ısı cam yünü gibi kullanılması kolay, yangınları önleyici, hafif ve asitlere karşı dayanaklılık özellikleri nedeniyle bu maddenin de aynı şekilde saunalarda ısı yalıtımında kullanılması sizlere yaklaşık olarak  %50 oranında tasarruf sağlayacaktır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.