Sıvı Klor ve Sıvı PH

Havuz suyunu Sağlık Bakanlığınca belirlenen seviyede ve dengede tutabilmek için bakanlık tarafından belirlenen sıklıkta suyun tahlillerini yaptıktan sonra bazı kimyasallar ilave etmek gerekebilir, bu ilaveler suyun berraklığı ve hijyeni için önemlidir. Havuz kimyasallarından tablet halinde olanlar, havuz kaplamasına zarar vermemesi için öncelikli olarak farklı bir yerde iyice eritilmesi ve sonra kullanılması gerektiğinden zahmetli olmaktadır.

Bundan dolayı sıvı klor ve sıvı ph daha çok tercih edilmektedir. Havuz suyunun pH dengesi sağlamak için,  özelliği ve kullanım sıklığına göre değişmek şartı ile ortalama olarak, 0,1 puan pH düşürmek için 100 m3 suya 1 litre sıvı pH otomatik dozaj pompa ile karıştırılması yeterli olacaktır.

Sıralama:

Havuz Sıvı Ph 25 Lt.
%35İndirim
194.91TL
300.78TL
Havuz Sıvı klor 25 Lt.
%35İndirim
194.91TL
300.78TL
 

 

Havuz bakımına kullanılan diğer kimyasalların işlevini gösterebilmesi için suyun pH dengesinin 7,2 ile 7,6 oranlarında sağlanması şarttır. Otomatik dozajlama sistemleri ve kapalı havuzlar için ideal olan %12’lik sıvı klorun depolama ömrü, kuru, karanlık ve serin yerlerde en fazla bir ay olacak kadar kısa bir zamandır.

Çıplak elle olmamak şartıyla, 100 m3 havuzda 1ppm klor seviyesi için 1 litre atıldığında, suyun pH değeri yükseltilmektedir. Sıvı klor ve sıvı ph orijinal kutusu üzerinde yazan talimatlara uyularak kullanılmalı ve uzman kişilere danışılmadan farklı kimyasallarla karıştırılmamalıdır. Havuzu kullanacak olan kişilerin sağlığı söz konusu olduğundan, kullanılacak kimyasal maddelerin, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olmasına dikkat edilmelidir.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.