Yosun Önleyiciler

Biyolojik yapısı incelendiğinde suyun; birçok zararlı maddeyi içerisinde barındırdığı görülmektedir. Bakteri, parazit, mikrop gibi canlıların umumi ortamlarda, kullanıma açık sularda daha fazla görüldüğü bilinmektedir.

Havuz sularında da farklı birçok mikrobik canlının üreme olanağı bulunmaktadır. Doğal olarak bu suların dezenfekte edilmesi son derece önemlidir. 

Sıralama:

Sıvı Yosun Önleyiciler 10 Lt.
%35İndirim
107.20TL
165.43TL
Yosun Önleyiciler 20 Lt.
%35İndirim
219.27TL
338.38TL
 

Yosunda suda bulunan ve çoğalabilen bir canlıdır. Yosunlar bulanık ve kirli bir görüntüye neden olur, havuzu kullanan kişilerin kaşınmasına yol açar, kaygan yüzeye neden olan algler kayma riskini de beraberinde getirir.

 

Klor ihtiyacını arttırır, dezenfekte miktarını azaltarak kötü kokulara neden olurlar. Filtre sistemini tıkayan yosunlar su sirkülasyonuna engel olur ve temiz su akışına izin vermezler.

 

Alg oluşumunun birçok nedeni bulunmaktadır. Sudaki bu canlıların ortadan kaldırılması için yosun önleyiciler kullanılmaktadır.

Oksijen seviyesinin düşük olması, yetersiz su akışı, kullanım hataları gibi nedenler umumi olan havuzlarda bakımın doğru yapılmadığı durumlarda yosun oluşumlarına neden olabilmektedir. Bu durumları ortadan kaldırmak için kullanılan yosun önleyiciler; organik kirlilikleri okside eder, bakterileri ve mikropları ortadan kaldırır, kireç oluşumuna izin vermez, durgun su oluşumuna imkan tanır ve su dibinde yosun oluşumunu ortadan kaldırır. Su içerisinde bulunan klorla uyumludur.

 

Yeni yosun oluşumuna izin vermez ve var olan algleri yok eder.20 Lt, Sıvı Yosun Önleyiciler 10 Lt olarak örneklendirebileceğimiz ürünler; maksimum klor içerir. Havuz suyunda berraklık sağlar. Organik yapılı ürünler köpüklenmelere yol açmaz ve yosunları öldürücü etkiye sahiptir. Suyun hijyen kalitesini arttırarak uzun süreli koruma sağlar.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.