Hamam Tasları

Osmanlı Dönemi’nden günümüze kadar sirayet eden, kültürünü ise Bizans’tan alan ritüellerin vazgeçilmezi hamam taslarıdır. Osmanlı kültüründe altın, gümüş, bakırdan yapılan ürünler günümüzde ince krom ve bakırdan yapılmaktadır. Özel sipariş verildiği takdirde belirtilen malzeme içeriği de kullanılmaktadır. Hamam tasları bir gelenek olarak bilindiğinden düğünlerde, sünnet törenlerinde fazlaca kullanılır. Kültür mozaiğinin bir parçası olan taşlar günlük hayatta kişilerin temizlik ve bakımlarıyla özdeşleştirilmiştir. Bu özel taşlarla suyun alınarak vücuda dökülmesiyle şifa verdiği düşünülmektedir. Türk Hamam kavramının çıkış noktalarından olan taslar günümüzde de üretilerek tüketiciyle buluşturulmaktadır.

Sıralama:

Hamam Tası İnce Krom
%35İndirim
53.46TL
82.50TL
Hamam Tası Krom Tuğralı
%35İndirim
58.32TL
90.00TL
Hamam Tası Bakır Tuğralı
%35İndirim
58.32TL
90.00TL
Hamam Tası Antik Tuğralı
%35İndirim
50.22TL
77.50TL
Hamam Tası Sarı Tuğralı
%35İndirim
58.32TL
90.00TL
 

 

Hamam tasları, yüzeyi kalaylanarak bakır, alüminyum ve plastikten yapılmakta, göbekli yapılarıyla da suyun kolaylıkla alınmasını ve dökülmesini sağlamaktadır. Motifleriyle hamam kültürünün evlere kadar taşınmasına olanak sağlanmaktadır. El işçiliği kullanılarak yapılan taslar günümüzde de evlerimizde rahatlıkla kullanılmaktadır.

 

Pratik ve desenli olan malzeme içeriği ile son derece kullanışlıdır. Evlerde dekoratif amaçlı tercih edilen ürünlerle farklı bir çizgi yakalayarak geçmişin bugüne taşınması mümkündür.

Çeşitlerine göre:

 

  • Hamam Tası İnce Krom
  • Hamam Tası Krom Tuğralı
  • Hamam Tası Bakır Tuğralı
  • Hamam Tası Antik Tuğralı
  • Hamam Tası Sarı Tuğralı şeklinde örneklenebilir.

 

Belirtilen ürünlerin hepsi Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından 5 yıl garantisi olan malzemelerdir.  TSE belgeleri mevcuttur. Çeşidine göre bakır ve kromdan yapılan ürünler standartlara göre boyutlandırılmış ve kullanıma uygun, ekonomik ürünler olarak satışa sunulmaktadır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.