PH Ayarlayıcılar

Su kimyasal yapısı nedeniyle; metal ve ametallerle reaksiyon halindedir. Oksitlerin oluşmasına neden olan bu yapı sonucunda hidrojen açığa çıkmaktadır. Bu nedenle suda kimyasal maddeler bulunmaktadır. Ayrıca biyolojik yapısında da zararlı bakteri, mikroskopla görülebilecek kadar küçük canlılar, virüsler yer alır. Üremeye son derece elverişli bir yapısı bulunmaktadır. Suyun doğal içeriğinde kompleks ve insan vücuduna zararlı birçok canlı, madde bulunmaktadır.  PH Ayarlayıcılar ise suyun alkali değerini ölçerek sağlığa zarar gelmemesi için önlemler almaktadır. PH ölçeği 7 ile 14 arasında ölçeklendirilmektedir. PH ölçeği 0 ise; maksimum asit, 7 ise; nötr, 14 ise maksimum alkali şeklinde belirtilmektedir. Bu değerler göze alındığında olması gereken 7.2 ile 7.6 arasıdır.  Bu aralıkta sağlıklı bir su yapısı elde etmek mümkün olmaktadır. Aksi halde 7.2’nin altında bir PH ölçeği; havuz tesisat ve malzemenin yapısını bozarak kireçleme, paslanma gibi sorunlara yol açar. 7.6’nın üzerinde PH ölçeğindeyse; insan vücut değerlerine zarar veren su tahriş, kaşıntı ve göz sorunlarına neden olur.

Sıralama:

10 Kg Ph Yükselticisi
%35İndirim
97.45TL
150.39TL
10 Kg Ph Düşürücü
%35İndirim
87.71TL
135.35TL
Havuz Ph Düşürücü 25 Kg
%35İndirim
219.27TL
338.38TL
 

 

Değerleri normal seyrinde tutabilmek için kullanılan PH Ayarlayıcılara yakından bakmak gerekirse:

         

Havuz Ph Düşürücü 25 Kg:

Havuz suyunun pH değerini optimum seviyede tutar. Sodyum bi sülfat esaslı, inorganik yapıda asit, toz bileşik barındırır. Toz halde bulunan ürün kolaylıkla çözünür.

 

  • 10 Kg Ph Düşürücü:

Havuz suyunun normal pH değerini almasını sağlar.Sodyum bi sülfat esaslıdır. Korozyon riski taşımaz. Metal kısımlarla teması engellenmelidir. Toz halinde konsantredir ve kolay çözünür.

 

  • 10 Kg Ph Yükselticisi:

Düşük olan pH seviyesini normal seviyeye taşıyan malzeme toz halindedir. Kolay çözünen yapıdadır. Belirtilen dozda kullanılan ürün korozyona neden olmaz. Metal kısımlara ise direkt olarak teması engellenmelidir.

 

Tüm ürünler istenilen pH seviyesine ulaşana kadar belirli aralıklarla ve talimatlar doğrultusunda suya ilave edilerek kullanılmaktadır.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.