Sauna esansı

Terleme yolu ile, vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayan saunanın, vücut için pek çok faydası bulunmaktadır. Saunalar, yüksek sıcaklıktaki odalar olduğu için, güzel ve ferah kokmalarını sağlayan sauna esansları vardır. Saunalar için özel olarak üretilen bu esanslar, sauna içerisinde oluşabilecek küf ve ter kokusunu absorbe ederek, kişinin keyifli vakit geçirmesini sağlamaktadır. Geniş koku yelpazesine sahip olan esansların limon, okaliptüs, mentol, çam tipi, egzotik meyve ve sedir ağacı sauna esansı gibi çeşitleri piyasada kolaylıkla bulunabilmektedir.

Sıralama:

Sauna Kokusu 1.000 ml
%35İndirim
175.23TL
270.41TL
Sauna Esansı Mentol 250 ml
%35İndirim
85.11TL
131.34TL
 

 

Kaliteli ürün özelliklerinden bahsetmek gerekirse; % 100 su bazlı olması gerekmektedir. İçerisinde alkol, solvent gibi maddelerin bulunmaması ve insan sağlığını tehdit edecek hiçbir madde içermemelidir. Koku yoğunluğu, doğru saklama koşullarında 5 yıla kadar raf ömrüne sahip olmalıdır.

 Fermante ürün olduğu için, raf ömrü arttıkça koku yoğunluğu da doğru orantılı olarak artmalıdır. Koku konsantrasyonu, yoğun olan esanslar ekonomik olmalıdır. Sauna esansı az bir su ile seyreltilebilmelidir.

 

Kullanım şekilleri genel itibari ile 2 kg suya 1 veya 2 çorba kaşığı konsantre sauna esansının eklenip karıştırılması ardından da istenilen aralıklarla sıcak taşların üzerine serpilerek kullanılmaktadır. Bu ürünler sauna ürünleri satan kozmetikçilerden temin edilebileceği gibi aynı zamanda internet üzerinden de pek çok farklı siteden ulaşmak mümkün olmaktadır. Bu esanslar küçük ml’lerde olabildiği gibi büyük ml’lerde de piyasada kolaylıkla bulunabilmektedir. Sauna içerisindeki havayı anında değiştiren bu esansları uygularken kesinlikle sulandırılmadan direk taşların üzerine serpilmemelidir.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.