Sauna Soba Taşları

Sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı, spor merkezlerinde gittikçe yaygınlaşan 80-110 derece arasında seyreden bahar banyosuna sauna denmektedir. Vücuttaki toksinlerin ter yoluyla atılmasına olanak tanır. Vücudun dinlenerek rahatlamasında büyük paya sahip olan saunaların çalışması için bazı ayrıntılara ihtiyaç duyulmaktadır. Genel bileşenleri arasında yer alan sauna soba taşları bu aksesuarlar arasında bulunmaktadır. Sauna sobaları için geliştirilmiş olan sauna soba taşları ısıtıcı görevini görmektedir. Sobanın yayması gereken ısı için kullanılır.

Sıralama:

Sauna Taşı 20 Kg
%35İndirim
150.20TL
231.78TL
Sauna Soba Taşı 10 Kg
%35İndirim
100.13TL
154.52TL
 

 

Sauna soba taşları, 14-20 kg ağırlıkları arasında değişkenlik gösterebilir. Sauna sobasına uygun biçimde seçim yapılmalıdır. Sauna taşının yerleştirilme yöntemi son derece önemlidir. Konumu rezistansla mazgal arasında yer alır ve uygun biçimde kullanıma hazır yerleştirilmelidir.

 

Sobanın içerisine yerleştirilen taşlar, sıcaklığı emerek depolar ve ortamın genel ısısını korur. Nemin sabit kalmasına destek olan sauna soba taşları yüksek sıcaklığa dayanma özelliğine de sahiptir. Kalitesini anlamak için üzerine su dökmek yeterlidir. Çatlama veya kırılma olmuyorsa taşların kullanılabilecek düzeyde olduğu anlaşılabilir. Seçim yaparken volkanik taşların kullanılmasına da özel göstermek gerekmektedir.

 

Sauna Soba Taşlarına göz gezdirecek olursak:

Sauna Taşı 20 Kg: Isıyı korur ve nem dengesini sağlar. Soba ya da etrafında bulunan aparatlara yerleştirmeden önce yıkanması tavsiye edilmektedir. 20 kg’lık volkanik yapılı ürünü dengeli biçimde yerleştirmek önemlidir.

Sauna Soba Taşı 10 Kg: 10 kg’lık volkanik yapılı ürün yıkanarak kullanılmalıdır. Isıyı dengeler ve nem oranını korur.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.